Novotel Poznań Centrum. Projekt: pracownia Tremend. Fot. Fot. Yassen Hristov

Novotel Poznań Centrum. Projekt: pracownia Tremend. Fot. Fot. Yassen Hristov

  • Autor: mg
  • 12 lip 2018 11:52 (aktualizacja: 13 lip 2018 09:59)

Zobacz, jakich mebli użyto w poznańskim Novotel Centrum

Rewitalizacja poznańskiego Novotel Centrum, przeprowadzona przez architektów z pracowni Tremend, stoi pod znakiem eklektycznego zestawienia różnych nurtów oraz nowoczesnego, prostego wzornictwa.

W ramach metamorfozy Novotel Poznań Centrum kompleksowo przebudowano dawny Orbis od parteru po ostatnie piętra. Nowa koncepcja objęła lobby, pokoje, restauracje, sale konferencyjne oraz strefę fitness. Realizacja wiązała się przede wszystkim z koniecznością zintegrowania dwóch segmentów: cztero- i dwugwiazdkowego. Zastosowanie nowego modelu typu "combo" wpisuje się w szerszy hotelarski trend, pozwalający na dywersyfikację grup docelowych w jednym obiekcie. Wyzwaniem dla architektów było stworzenie wnętrz, które pozwoliłyby na połączenie 2 różnych standardów - ekonomicznego Ibisa i średniej klasy Novotelu. 

Połączenie odmiennych standardów i znalezienie koncepcji przestrzeni wspólnych udało się dzięki wprowadzeniu mieszanki stylów. To zróżnicowanie sprawiło, że rozbieżności między segmentami stały się mniej widoczne.

Zadanie było trudne, bo wejście do hotelu, recepcja, lobby, strefy gastronomiczne pozostały wspólne dla obydwu hoteli. Był to swego rodzaju eksperyment. Klient hotelu o niższym standardzie spotyka się z klientem hotelu o wyższym standardzie w recepcji, restauracjach, barze.  Aby sprostać wyzwaniu, stworzyliśmy mniej formalną, eklektyczną przestrzeń z industrialnymi detalami, jak odkryte sufity i widoczne instalacje, elementami eko i dużą ilością zieleni, tak, aby każdy czuł się tutaj dobrze - wyjaśnia Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes zarządu Tremend.

Architektom zależało na stworzeniu stref wspólnych sprzyjających interakcjom, gdzie goście będą chcieli spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki, integrować się. Lobby staje się tu ważną przestrzenią społeczną. Nietypowe recepcje, odbiegające formą od standardowej długiej, wysokiej lady oraz mieszanka nowoczesnego wzornictwa zestawiona z propozycjami vintage, zmniejszają dystans i nadają wnętrzu przyjazny charakter.

Poza zaprojektowaniem uniwersalnej strefy wspólnej, architekci wykonali też ukłon w stronę wymagających klientów hotelu. W efekcie powstała stylowa dwupoziomowa przestrzeń restauracyjno-barowa. Stonowana kolorystyka oraz nowoczesne, proste formy podkreślają kameralność i elegancję tego miejsca.

Na potrzeby projektu architekci z pracowni Tremend stworzyli także koncepcję kawiarni Wise Cafe. Zlokalizowana w sercu hotelowego lobby przestrzeń, stała się pomostem włączającym hotel w życie miasta i pozwalającym na budowanie relacji z klientem zewnętrznym.

 Stworzyliśmy nowy koncept kafeterii, gdzie można przysiąść przy kominku i wypić świeżo paloną kawę w towarzystwie dobrej książki. Zadbaliśmy również o najmłodszych, tworząc przytulny Kids Corner, gdzie na wygodnych poduchach można szaleć lub relaksować się do woli. Przestrzeń Wise Cafe oferuje dużo stref integracyjnych m.in. social table. Warto podkreślić, że jest to pierwszy hotel na świecie, gdzie kawa jest wypalana na miejscu i sprzedawana pod własną marką – tłumaczy Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes zarządu Tremend.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ