Wnętrze nr 2, Kwadrat Design Studio

Wnętrze nr 2, Kwadrat Design Studio

  • Autor: bm
  • 16 maj 2017 14:40 (aktualizacja: 17 maj 2017 11:44)

Zobacz klasyczne meble w dwóch różnych wnętrzach!

W jednym z wnętrz autorstwa Kwadrat Design Studio króluje klasyka i prostota form, połączone ze stonowanymi kolorami, funkcjonalnością i wysoką jakością materiałów. W drugiej z prezentowanych realizacji nowoczesność harmonizuje z naturą i lekką nutą romantyzmu w postaci kwiatowych motywów.

Monika Grojec to nie tylko projektantka wnętrz, ale także specjalistka od szeroko rozumianej komunikacji wizualnej. Zafascynowana wzornictwem przemysłowym projektuje także meble i przedmioty użytkowe. Tuż po uzyskaniu dyplomu projektanta wnętrz w 2012 roku otworzyła własną pracownię projektową Kwadrat Design Studio. Specjalizuje się ona zarówno w przestrzeniach użyteczności publicznej, jak i prywatnej.

Motywem przewodnim pierwszego wnętrza stał się akcent florystyczny, widoczny między innymi w kwiecistym obiciu foteli, w pojawiającej się w różnych pomieszczeniach płaskorzeźbie róży autorstwa Marii Witek. Kuchenna wyspa zaopatrzona została w dwa ażurowe hokery, nawiązujące romantycznym charakterem do jadalni. Elegancję wnętrza akcentują stylowe meble firmy Meblux Andrzeja Ciry i doskonale dopasowane, naturalnie drewniane drzwi, wykonane przez firmę Lulek – drzwi z klasą. W sypialni mocny, kobiecy punkt stanowi ekskluzywna toaletka z robiącym wrażenie lustrem w stylu glamour. Duże znaczenie w projekcie odgrywa kolor. Sypialnia utrzymana została w spójnych odcieniach szarości i turkusu, rozświetlona o kolejny ukwiecony fotel i fioletowe zasłony. O charakterze wnętrza decydują perforowane na specjalne zamówienie lampy Lako.

W wnętrzu nr 2 integralną część przestrzeni stanowi ergonomiczna kuchnia, która była priorytetem projektowym dla właścicielki, będącej entuzjastką kuchni Fusion, zdrowego stylu życia i dobrego designu. Męska część domowników nacisk kładła zaś na wygodę strefy wypoczynku, w której miłośnicy kina i piłki nożnej korzystać mogą z wysuwanego projektora. Proste bryły wykorzystane w projekcie nadają całości uniwersalnego wymiaru i nietuzinkowego charakteru. Przytulne drewno w połączeniu ze szlachetną bielą i kolorami ziemi sprawia, że wnętrze stało się przyjazne i ciepłe. Wykorzystano tu także produkty marek Meblux i Lulek.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ