Krzsło Portuguese Roots, Studio Around the Tree

Krzsło Portuguese Roots, Studio Around the Tree

  • Autor: bm
  • 25 maj 2017 08:32 (aktualizacja: 25 maj 2017 16:43)

Zobacz kultowe krzesła rodem z Portugalii!

Krzesła portugalskiego studia projektowego Around the Tree to przykład nie tylko połączenia ciekawego designu z wysoką jakością wykonania, ale także dowód na to, że można w projektowaniu powracać do tradycyjnych wzorów sprzed lat i tworzyć modele ponadczasowe, które sprawdzą się w wielu różnych wnętrzach.

Najbardziej znanym projektem studia Around the Tree jest krzesło "Portuguese Roots", nagrodzone w konkursie A'Design Award 2014. Projektantem tego modelu jest Alexandre Caldas. Twórca ten zainspirował się tradycyjnym portugalskim krzesłem z 1953 roku. Pierwowzór wykonany był z metalu i w tysiącach egzemplarzy służył jako tani mebel w portugalskich kawiarniach i restauracjach na świeżym powietrzu.

Po 60 latach projekt odrodził się w drewnie. Dla projektanta stanowiło to nie lada wyzwanie natury konstrukcyjnej, ale udało się stworzyć modela wyjątkowy. Od 2014 roku "Portuguese Roots Chair" prezentowane jest w Portugalskim Narodowym Muzeum Designu.

W tym roku kultowe krzesła będzie można obejrzeć również w Polsce. Studio Around the Tree będzie jednym z wystawców Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz Furnishow, które odbędą się po raz pierwszy w tym roku w Warszawie (Centrum EXPO XXI, 26-28.10.2017).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ