Stoliki z linii UFO. Projekt: Ragaba. III miejsce w konkursie Diamenty Designu.  Fot. Serwis organizatora

Stoliki z linii UFO. Projekt: Ragaba. III miejsce w konkursie Diamenty Designu. Fot. Serwis organizatora

  • Autor: mg
  • 08 gru 2016 13:29 (aktualizacja: 09 gru 2016 10:18)

Zobacz meble nagrodzone "Diamentami Designu"!

Powrót do natury, minimalizm i wielofunkcyjność – takie trendy królowały wśród najlepszych projektów wyłonionych w konkursie "Diamenty Designu" podczas Międzynarodowych Targów "Warsaw Build 2016". Jury doceniło nowatorskie propozycje polskich projektantów, które w najciekawszy sposób czerpały z inspiracji współczesnego wzornictwa.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu "Diamenty Designu", który towarzyszy Międzynarodowym Targom Budowlanym i Wnętrzarskim "Warsaw Build". Jego celem jest promowanie niezależnych polskich projektantów i producentów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz o największym potencjale rynkowym, łączących estetykę z funkcjonalnością. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 18 listopada 2016 roku.

Jury składające się z architektów, redaktorów pism branży wnętrzarskiej oraz znawców rynku meblarskiego i artykułów wyposażenia wnętrz zdecydowało o przyznaniu tytułu „Diament Designu 2016” trzem projektom. Miejsce pierwsze oraz wyróżnienie w kategorii „innowacyjny pomysł” otrzymała Martyna Wojciechowska za MUM –"Mobilny Układ Meblowy" stworzony z myślą o współczesnych studentach-nomadach, który przez zastosowanie lekkich materiałów i specjalnych połączeń elementów usprawnia proces ciągłych przeprowadzek. Drugie miejsce zajęły inspirowane polską kulturą "Wełnice" – trzy siedziska autorstwa Szymona Klejborowskiego, zaś trzecią nagrodę otrzymała rodzina funkcjonalnych stolików UFO marki Ragaba, którą jury wyróżniło również w kategorii „ekologia”.

Oprócz nagród głównych, jury przyznało dodatkowe wyróżnienia, doceniając funkcjonalność, potencjał rynkowy czy zastosowanie w projekcie nowatorskich materiałów. W kategorii „użyteczność” wyróżnienie otrzymała Patrycja Kryszczuk za siedzisko do przedpokoju "Jamnik", przystosowane do średniej wielkości pomieszczeń w przestrzeni domowej i publicznej. Wyróżnienie w kategorii „nowatorskie materiały” przyznano firmie Malita Just Wood za inspirowany naturą projekt stolika kawowego z żywicą. Surowy drewniany blat akacjowy został uzupełniony pasem żywicy z zatopionymi w niej mieniącymi się kawałkami węgla. Wyróżnienie za „potencjał rynkowy” otrzymał projekt miękkiego siedziska modułowego "Puffy", składającego się z powtarzalnych, tapicerowanych kostek na metalowej podstawie. Produkt od phormy.com, znajdujący zastosowanie w przestrzeniach prywatnych i publicznych, zakłada możliwość multiplikacji modułów na długość i szerokość.

Oprócz jury, najlepsze prace wybierali też internauci. Tytuł „Diament Designu 2016” od publiczności otrzymała polska marka Swallow’s Home za lekki stolik pomocniczy "Magali", wykończony naturalnym fornirem z palisandru i polakierowany na wysoki połysk.

Zwycięskie prace prezentowane były od 16 do 18 listopada 2016 roku w hali Expo XXI Warszawa.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ