Wnętrze biura Viacom. Projekt: Mood Works. Fot. Mood Works

Wnętrze biura Viacom. Projekt: Mood Works. Fot. Mood Works

  • Autor: mg
  • 06 lut 2018 15:54 (aktualizacja: 13 lut 2018 23:09)

Zobacz meble z recyklingu wykorzystane w nowym biurze firmy Viacom

W nowym biurze firmy Viacom zastosowano między innymi meble biurowe pochodzące z recyklingu. Oprócz tego, stworzono komfortowe strefy relaksu. Autorkami projektu są Dorota Kuć i Karina Snuszka z warszawskiego studia Mood Works.

Wnętrze nowego biura polskiego oddziału firmy Viacom International Media Networks (VIMN) zaprojektowało studio Mood Works – Dorota Kuć & Karina Snuszka. Architektki postawiły na prostotę i dbałość o detale, stąd w większości pomieszczeń biurowych widoczna jest „tkanka” architektoniczna i inżynieryjna budynku - otwarte sufity, instalacje techniczne, proste oświetlenie.

Zastosowane materiały to w przeważającym stopniu naturalne drewno dodające wnętrzu przytulności. Uzupełnia je przejrzyste szkło ścian działowych oraz ciemne szkło, z którego wykonano ażurowe przepierzenia.

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym był recykling poprzednio wykorzystywanych przez VIMN mebli biurowych. Zostały one poddane przeróbkom i tapicerowaniu przez warszawskich rzemieślników, zyskując całkiem nowy charakter. Z kolei wszystkie nowe meble pochodzą od polskich producentów, co podkreśla lokalny charakter biura.

Przejawem nowego sposobu myślenia o ergonomii pracy jest fakt, iż we wszystkich biurkach pracowniczych regulowana jest wysokości blatu, co umożliwia pracownikowi samodzielny wybór najwygodniejszej dla niego pozycji do pracy. Nowatorski podział przestrzeni na podstrefy inne niż tradycyjne pokoje pracownicze czy oficjalne sale konferencyjne, to ukłon w kierunku zespołowego charakteru pracy. To charakterystyczny sposób urządzania biur w nowoczesnych organizacjach, w których liczy się kreatywność i bycie na bieżąco ze społecznymi trendami.

Poza kafeterią i tarasem, gdzie na leżakach pracownicy mogą się zrelaksować, we wnętrzu do dyspozycji pracowników i gości rozmieszczono liczne kanapy, barki, parapety z funkcją siedzenia, które umożliwiają mniej lub bardziej nieformalną komunikację i interakcję.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ