Kolekcja Hover. Fot. Profim/Everspace

Kolekcja Hover. Fot. Profim/Everspace

  • Autor: bm
  • 01 sie 2018 09:48 (aktualizacja: 02 sie 2018 11:29)

Zobacz meble zaprojektowane przez Tomka Rygalika!

Tomek Rygalik – znany i ceniony projektant – ma na swoim koncie wiele ciekawych i niebanalnych projektów. Wśród nich są zarówno meble dedykowane przestrzeniom biurowym, jak i te do wnętrz prywatnych.

Część projektów Tomka Rygalika możemy znaleźć w ofertach renomowanych polskich marek np. Noti czy Profim (dostępne m.in. w Everspace), część składa się na portfolio jego własnej, niedawno stworzonej marki TRE.

Jednym z ciekawszych projektów Rygalika jest system „Soundroom”, zaprojektowany dla Noti. Jest to kolekcja komplementarnych rozwiązań, które pozwalają na dowolne zaaranżowanie stref ciszy w przestrzeni. Projekt to połączenie innowacyjnej technologii konstrukcyjnej płyt akustycznych z rozpraszającą dźwięk geometrią, opracowaną na podstawie rozwiązań stosowanych w studiach nagraniowych. „SoundRoom” charakteryzuje się ponadprzeciętną estetyką i umożliwia pracownikom danej instytucji wymianę poufnych informacji podczas spotkań lub rozmów telefonicznych. To także świetna oaza pozwalająca na skupienie, wyciszenie, krótki odpoczynek i zebranie myśli.

Z myślą o minimalistycznych wnętrzach biurowych powstała kolekcja „Hover” dla marki Profim. Sofy i fotele z tej kolekcji idealnie odnajdują się w nowoczesnych przestrzeniach. To połączenie oryginalnej stylistyki i zaawansowanej technologii. Mebel jest tak wyprofilowany, aby spełniać wszelkie wymogi ergonomii, a zastosowanie najwyższej jakości pianek wylewanych, o precyzyjnie dobranych parametrach sprawia, że sofa jest niezwykle komfortowa. Unikalną cechą kolekcji jest możliwość tapicerowania kubełka i poduszki w dwóch różnych kolorach tkaniny, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość mebla.

Fotel „Mamu” Tomka Rygalika dla marki Noti został wykonany z formowanego filcu, dzięki czemu udało się uzyskać wygodne, ergonomiczne siedzisko, które opiera się na lekkiej drewnianej konstrukcji. Dla dodatkowego komfortu, designerskie krzesło „Mamu” jest produkowane z tapicerowaną poduszką, a także z tapicerowanym miękkim pokrowcem, luźno obejmującym powierzchnię filcu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ