Krzesło Narin, zaprojektowane przez Davida Irwina dla Case Furniture, które zostało uznane za najlepsze w kategorii Produkcja przemysłowa. Fot. Case Furniture

Krzesło Narin, zaprojektowane przez Davida Irwina dla Case Furniture, które zostało uznane za najlepsze w kategorii Produkcja przemysłowa. Fot. Case Furniture

  • Autor: mg
  • 30 sty 2018 11:36 (aktualizacja: 30 sty 2018 12:01)

Zobacz projekty nagrodzone w konkursie "Wood Awards"

Pod koniec 2017 roku ogłoszono wyniki konkursu "Wood Awards". Wśród laureatów znalazo się kilka projektów, do wykonania których użyto amerykańskiego drewna liściastego - m.in krzesło "Narin", zaprojektowane przez Davida Irwina dla Case Furniture, które zostało uznane za najlepsze w kategorii „Produkcja przemysłowa”.

Ustanowiony w 1971 roku konkurs "Wood Awards" to pierwsze brytyjskie wyróżnienia, przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia w architekturze i designie, w których wykorzystano materiały naturalne zgodne ze zrównoważoną gospodarką. W ramach konkursu wyłaniane są najciekawsze realizacje z drewna z zakresu designu, rzemiosła i budownictwa. 

Krzesło "Narin", zaprojektowane przez Davida Irwina dla Case Furniture, zostało uznane za najlepsze w kategorii „Produkcja przemysłowa”. Sędziowie docenili eleganckie wzornictwo krzesła i uznali je za produkt atrakcyjny dla szerokiej grupy odbiorców. Projektem "Narin" firma Case chciała zmienić powszechne podejście do składanego krzesła, tak aby stało się ono meblem, który z dumą może być prezentowany we wnętrzu przez cały rok, a nie stanowić jedynie awaryjne siedzisko, wyjmowane ze schowka.

W kategorii „Edukacja i sektor publiczny” zwycięski okazał się projekt Maggie’s Centre w Oldham. Zdaniem jurorów, zasłużył na ten tytuł ze względu na pełne wrażliwości podejście do architektury; ponadto jako pierwszy na świecie przesunął granice wykorzystania drewna liściastego. Projektując budynek Maggie’s Centre w Oldham i dobierając materiały, architekci dRMM wybrali tulipanowiec amerykański ze względu na korzystny wpływ drewna na otoczenie oraz na typowe dla tego gatunku wytrzymałość i ciepłą barwę.

Z kolei za najlepszy projekt uznano "The Smile" – konstrukcję zaprezentowaną podczas Festiwalu Designu w Londynie w 2016 roku. Doceninono go za niezwykłą i wyrafinowaną technologię wykonania oraz zręcznie zamaskowaną, pozorną lekkość całej struktury. "The Smile" to najbardziej ambitna konstrukcja z drewna klejonego warstwowo, jaka dotychczas powstała.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ