Sofa firmy Adriana Furniture w warszawskim mieszkaniu. Projekt Agnieszka Komorowska-Różycka

Sofa firmy Adriana Furniture w warszawskim mieszkaniu. Projekt Agnieszka Komorowska-Różycka

  • Autor: bm
  • 04 lip 2019 12:06 (aktualizacja: 15 lip 2019 23:14)

Zobacz wnętrza, w których wykorzystano meble polskich firm!

Jak wyglądają meble polskich projektantów i producentów wkomponowane w realną przestrzeń prywatnych mieszkań i obiektów użyteczności publicznej? Wybraliśmy kilkanaście ciekawych realizacji, w których możecie znaleźć polskie produkty.

Przykładów na wykorzystanie polskich mebli przez projektantów wnętrz prywatnych i użyteczności publicznej jest wiele. Wybraliśmy bardzo różne wnętrza – począwszy od niewielkich, blokowych kawalerek, poprzez duże apartamenty – aż do obiektów biurowych i restauracyjno-hotelowych. W każdym z nich meble wydają się doskonale wkomponowane w całość aranżacji.

W biurze firmy Stalgast w Warszawie (Centrum praskie Koneser), autorstwa pracowni Madama zagościły niesztampowe meble biurowe marki Profim, na przykład fotele obrotowe Nu oraz regały od firmy Balma.

W centrum salonu sopockiego apartamentu (Projekt JT Grupa) stanęła duża, wygodna, narożna sofa marki Sits oraz miękki fotel Oyster marki Comforty.

W projekcie 200-metrowego domu, autorstwa Agnieszki Noworzyń zastosowano wiele produktów polskich marek, w tym stół w jadalni firmy Fameg, uchwyty firmy Zobal oraz oświetlenie polskiej marki AQForm Lighting Solutions.

Architektka Agnieszka Kurowska, w apartamencie na warszawskim Mokotowie wykorzystała m.in. stół Xylo zaprojektowany przez Tomka Rygalika i nawiązujące do stylu Mid-Century Modern szafki, komodę i biurko z pracowni Minko. 

W nadmorskim apartamencie zaprojektowanym przez pracownię Plan A pojawiły się wygodne i eleganckie krzesła polskiej manufaktury z tradycjami - Fameg.

Meble uznanych polskich projektantów - Tomka Rygalika, Oskara Zięty, Romana Modzelewskiego - są elementem wystroju wnętrza nowej siedziby firmy Echo Investment - największego polskiego dewelopera.

Stylowe meble firmy Meblux  znajdziemy w apartamentach zaprojektowanych przez Kwadrat Design Studio.

Mieszkanie zaprojektowane przez Agnieszkę Komorowską-Różycką, mieszczące się w zabytkowej kamienicy nieopodal placu Konstytucji w Warszawie, zostało wyposażone w sofę marki Adriana Furniture. Meble tej samej firmy znalazły się również w krakowskiej kawalerce zaprojektowanej przez Spacja Studio.

Oryginalne stoliki kawowe wykonane z pnia drzewa (projektu polskiej pracowni Malafor) ozdabiają wnętrze kieleckiego apartamentu, autorstwa projektantek Elizy Wojtasiewicz i Katarzyny Olejarz z pracowni KAZA.

Krzesła marki Paged i inne elementy wystroju wnętrza, autorstwa polskich marek (np. Loft Decora), znalazły się w bydgoskiej restauracji Śródmieście. Autorkami projektu są Dorota Gąsiorowska i Dorota Wójcik (pracownia In Loft).

We wnętrzu warszawskiego mieszkania, zaprojektowanym przez Katarzynę Arsenowicz dużą, oliwkową sofę (Comforty) zestawiono ze zgrabnymi fotelikami (Sits).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ